برنامه‌ریزی برای مهاجرت رو از اینجا شروع کن!

سؤال و جواب

امکان طرح سوال‌های عمومی و کوتاه و گرفتن جواب در هر بخش مورد مشاوره در خصوص مهاجرت در یک جلسه به مدت ۲۵ دقیقه یا ۴۵ دقیقه

کوچینگ

با انتخاب این سرویس صفر تا صد مهاجرت موفق در هر زمینه به شما آموزش داده خواهد شد و مشاوران ما شما را در این مسیر همراهی می‌کنند.

سؤال و جواب

در این بخش امکان انتخاب یکی از جلسات ۲۵ یا ۴۵ دقیقه‌ای وجود دارد و هدف این جلسه پاسخگویی به سوالات کوتاهی است که فرد متقاضی درباره مهاجرت خود دارد. که این سؤالات بنا به حوزه مورد انتخاب متفاوت خواهد بود. از جمله سوالات مرتبط با ویزاهای دانشجویی، کار، پرستاری، پیراپزشکی و یا عمومی که پس از بررسی سوالات، متقاضی به مشاور مربوط ارجاع داده خواهد شد و یا خود متقاضی در هنگام تکمیل فرم درخواست مشاور مورد نظر خود را انتخاب خواهد کرد.

زمینه‌های خدمات مشاوره‌ی مهاجرت به آلمان

عمومی

ما در تمام زمینه‌های عمومی زندگی در آلمان، سفر به آلمان و مراحل مهاجرت، انواع ویزا و مسیر مهاجرت پاسخگوی سؤالات شما هستیم. ​

تحصیل

برای گرفتن ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در کشور آلمان در مقاطع کالج، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم.​

کار فنی مهندسی

برای گرفتن ویزای جستجوی کار و ویزای پیشنهاد کار در زمینه‌های فنی مهندسی، تنظیم رزومه، اپلای و کاریابی در کشور آلمان می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم. ​

آوسبیلدونگ​

در زمینه‌ی انواع کارآموزی یا آوسبیلدونگ (Ausbildung) در آلمان، با اطلاعات معتبر و به‌روز می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم.

کار پیراپزشکی​

برای گرفتن ویزا، کار و تحصیل در رشته‌های پرستاری و پیراپزشکی و در مورد تمام مراحل مهاجرت در این رشته‌ها با اطلاعات معتبر و به‌روز می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم.

اعتراض به ریجکت​

در صورت رد شدن درخواست ویزا در سفارت، باید مدارک اعتراض با دقت جمع آوری و به سفارت ارسال شوند. در این روند می‌توانید از تجربیات مشاوران ما استفاده کنید.

کوچینگ

در این بخش از صفر تا صد از شروع کار (آموزش نوشتن رزومه ، آموزش نوشتن انگیزه نامه ، آموزش مصاحبه دادن و سایر موارد) تا مشاوره برای گرفتن ویزا بوسیله مشاور مورد نظر  به متقاضی آموزش داده خواهد شد.مشاوران در این بخش بطور مستقیم از طریق ایمیل شخصی یا اسکایپ می توانند با متقاضی در ارتباط باشند . زمان مشاوره را با هم تعیین کنند و راهنماییهای لازم را انجام دهند و در صورتی که رزومه، انگیزنامه و دیگر مدارک متقاضی نیاز به تصحیح داشته باشند و یا متقاضی نیاز به مشاوره خاص در این زمینه داشته باشند با وی همراهی کنند.

هزینه‌ی این بخش به صورت سالیانه دریافت خواهد شد. 

سرویس‌های کوچینگ

 1. ارسال فرم شرایط فعلی به متقاضی
 2. برگزاری جلسه‌ی معارفه
 3. زمان‌بندی و ارسال برنامه به متقاضی
 4. پیگیری پیشرفت وضعیت متقاضی در بازه‌های یک هفته‌ای از طریق ایمیل (از اول تا آخر دوره‌ی کوچینگ)
 5. برگزاری جلسات آموزش برای هر مرحله به صورت ماهانه یا دو بار در ماه
 6. بررسی و تصحیح مدارک در مراحل مصاحبه با سفارت، اپلای، مصاحبه‌ی شغلی

مراحل کوچینگ

1.   بررسی وضعیت فعلی:

در این بخش باید شرایط متقاضی بررسی شود. به این معنی که یک فرم برای متقاضی ارسال شود که شامل موارد زیر باشد، و در جلسه‌ی معارفه هر کدام از بندها در صورت نیاز با دقت بیشتر بررسی شود.

 وضعیت ویزا:

شرایط ویزای متقاضی بررسی شود که آیا وارد پروسه‌ی سفارت شده یا خیر، و در کدام بخش نیاز به راهنمایی و آموزش دارد. (نحوه‌ی درخواست، مصاحبه سفارت، آماده‌سازی مدارک…)

وضعیت زبان آلمانی:

شرایط مهارت زبان آلمانی سنجیده شود. در فرم امکان انتخاب سطح زبان وجود دارد، اما در جلسه باید به صورت مکالمه تست گرفته شود.

 وضعیت زبان انگلیسی: مشابه آلمانی

 رشته‌ی کاری یا تحصیلی مورد نظر:

باید کلمات کلیدی شغل یا رشته، علائق و زمینه‌های تخصصی متقاضی نوشته شود. در جلسه‌ی معارفه این موارد کامل‌تر مشخص شوند.

 دریافت فایل رزومه:

بررسی رزومه در همه‌ی موارد مهاجرت کمک کننده است. سال‌های سابقه کار، یا دانشگاههایی که متقاضی تحصیل کرده، تحصیلات و غیره از رزومه به دست می‌آید. در جلسه‌ی معارفه روی بخش‌های مبهم صحبت می‌شود.

مرحله اول (بررسی وضعیت فعلی) شامل ارسال فرم اطلاعات اولیه و برگزاری جلسه‌ی معارفه است، و هدف از مرحله‌ی اول برنامه‌ریزی برای مراحل بعدی است.

2.   زمان‌بندی

 بعد از جلسه‌ی معارفه یک برنامه‌ی چند ماهه برای متقاضی تنظیم می‌شود. در آن زمان جلسات (حدودی) و نیازمندی‌های هر مرحله نوشته شده و در اختیار متقاضی گذاشته می‌شود.

بسته به اینکه متقاضی در چه شرایطی شروع به کوچینگ می‌کند، زمان کل کوچینگ مشخص می‌شود.

3.   مراحل بعدی

مراحل بعدی طبق زمان‌بندی مشاور تعیین می‌شوند. برای مهاجرت چهار مرحله به صورت پیش فرض وجود دارد که در طی آنها متقاضی از همراهی مشاور برخوردار خواهد بود (به اضافه‌ی یک مرحله‌ی پنجم که در صورت نیاز می‌تواند به عنوان بونس افزوده شود):

 1. گرفتن وقت سفارت، شروع آموزش زبان، تأیید مدارک تحصیلی، شروع تحقیقات
 2. پیدا کردن محل کار یا تحصیل بالقوه، آماده شدن برای اپلای، تنظیم مدارک رزومه و غیره
 3. آماده‌سازی مدارک سفارت، آمادگی برای مصاحبه‌ی سفارت
 4. اپلای
 5. پیش‌بینی شرایط ورود به آلمان، آموزش‌های عمومی

بسته به اینکه متقاضی از کجای مسیر کوچینگ را شروع می‌کند این مراحل ممکن است متفاوت باشند.

در طی این مراحل، مشاور طبق زمان‌بندی اولیه جلسات آنلاین با متقاضی تنظیم می‌کند. همچنین در بین جلسات از طریق ایمیل پیگیر پیشرفت متقاضی خواهد بود و در صورت نیاز به سوالات وی از طریق ایمیل پاسخ می‌دهد.

چرا مشاوره گرفتن مهمه؟

مهاجرت موفق شبیه فتح قله است. برای کوهنوردی به دو تا پا و قدرت بدنی احتیاج داری، ولی برای فتح قله‌های سخت، به یک راه‌بلدِ با تجربه!
همه‌ی ما که اینجا جمع شدیم، از ایران به آلمان مهاجرت کردیم. تو این مسیر، خیلی جاها برامون سؤال پیش اومد، احتیاج داشتیم یکی بهمون بگه داریم مسیر رو درست میریم یا نه. وقتی رزومه می‌نوشتیم، نیاز بود یکی بهمون بگه رزومه‌ی درستی نوشتیم یا نه. وقتی جواب رد از دانشگاه‌ها و شرکت‌ها می‌گرفتیم، نیاز داشتیم یکی اشکال کارمون رو پیدا کنه. می‌خواستیم یکی باشه بهمون بگه تو مصاحبه چه اتفاقاتی میفته. با زبان آلمانی و انگلیسی برامون سخت بود که اپلای کنیم، نامه نگاری کنیم و تلفن بزنیم و مصاحبه‌ها رو قبول بشیم.
اما حالا که از پسش براومدیم، می‌دونیم تو این مسیر چقدر ارزش داره یکی که خودش تجربه داره بهمون کمک کنه. پس ما اینجاییم که تو رو تو این مسیر سخت همراهی کنیم.

hike