مهاجرت کاری به آلمان

انواع روش‌های مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان برای توسعه‌ی صنعت و اقتصاد خود، بازار کار را برای نیروهای ماهر کشورهای غیر اتحادیه اروپا باز می‌کند. اطلاعات بیشتر را در وبسایت سفارت آلمان در ایران بخوانید. افراد ماهر در دو دسته‌ جای می‌گیرند: افرادی که به صورت آکادمیک آموزش دیده‌اند و افرادی که تجربه‌ی آموزش فنی و حرفه‌ای دارند. 

برای مهاجرت کاری به آلمان مخصوص افراد ماهر سه دسته‌ی اصلی ویزا در سفارت آلمان در ایران ارائه می‌شود:

  1. ویزای اشتغال به کار (Job Offer)
  2. ویزای جستجوی کار
  3. ویزای تأسیس شرکت (کار آزاد)

ویزای اشتغال به کار (Job Offer)

این ویزا مخصوص افرادی است که یک قرارداد معتبر کاری امضا شده با یک شرکت در آلمان دارند. در صورتی که حقوق ناخالص این قرارداد بیشتر از ۵۵،۲۰۰ یورو در سال باشد، فرد می‌تواند درخواست بلو کارت بدهد که نوعی از اقامت بلند مدت در اروپا است و مزایای بسیاری دارد. این حداقل حقوق، برای مشاغلی که در اولویت نیاز کشور آلمان باشند، تا مبلغ ۴۳،۰۵۶ یورو کاهش می‌یابد. فهرست این مشاغل را می‌توان در لیست سفید مهاجرت افراد ماهر که هر سال منتشر می‌شود یافت. 

برای گرفتن این ویزا، همان طور که گفته شد، نیاز به قرارداد امضا شده است، و نیازی به ارائه‌ی تمکن مالی و مدرک زبان به سفارت نیست. همچنین امکان اخذ ویزای پیوست برای همسر و فرزندان دارنده‌ی این ویزا وجود دارد. 

ویزای جستجوی کار

با این ویزا، فردی که سابقه کار دارد، می‌تواند به مدت حداکثر ۶ ماه در آلمان دنبال کار مورد نظر بگردد. در یک پست مجزا در مورد ویزای جستجوی کار و مدارک مورد نیاز آن به طور مفصل توضیح داده شده است. این ویزا در شرایط خاص امکان تمدید دارد. کلیه‌ی هزینه‌های فرد در مدت جستجوی کار به عهده‌ی خودش است و باید تمکن مالی را در هنگام درخواست ویزا به سفارت اثبات کند. امکان اخذ ویزای پیوست برای همسر و فرزندان دارنده‌ی این ویزا وجود ندارد. همچنین دارنده‌ی ویزا فقط مجاز به جستجوی کار در خاک آلمان است و اجازه‌ی کار ندارد. در صورتی که در این مدت با شرکتی قرارداد بسته شود، فرد می‌تواند ویزای خود را به ویزای اشتغال به کار تبدیل کند. 

ویزای تأسیس شرکت 

این ویزا مخصوص افرادی است که تمایل به تأسیس یک شرکت و راه اندازی کسب و کار در آلمان دارند. 

مشاوره مهاجرت

اگر برای گرفتن ویزای جستجوی کار و ویزای اشتغال به کار در زمینه‌های فنی مهندسی، تنظیم رزومه، اپلای و کاریابی در کشور آلمان سؤال دارید، می‌توانید همین حالا از مشاوران هم پرواز وقت بگیرید!

همچنین می‌توانید رزومه و انگیزه نامه‌ای که به زبان آلمانی یا انگلیسی برای سفارت یا شرکت‌ها آماده کرده‌اید، ارسال کنید و به طور رایگان فیدبک تخصصی دریافت کنید!

این پست دارای یک نظر است

  1. شهرام امینی

    سلام با اقای خادم مشاوره داشتن بسیار راضی هستم ازشون تشکر میکنم
    سماس

دیدگاهتان را بنویسید