میشه با زبان انگلیسی در آلمان کار پیدا کرد؟

مهاجرت فقط تغییر محل زندگی نیست، بلکه خیلی چیزها رو تو ذهن آدم تغییر میده، و یک مهاجر موفق کسیه که می‌تونه جذب جامعه‌ی جدید بشه به اصطلاح integrate بشه.
چرا این موضوع خیلی مهمه؟ چون این هدف جامعه‌ی مقصد از پذیرفتن مهاجرانه، و برای مهاجر هم زندگی جدید معنی‌دار میشه.
حالا برای زندگی و کار در آلمان (یا هر کشور غیر انگلیسی زبان)، دونستن زبان رایج اون کشور، یعنی آلمانی، یکی از کلیدهای موفقیت محسوب میشه. اما آیا میشه با انگلیسی تو آلمان زندگی کرد؟
خب جواب اینه که بله! میشه!
یک تحقیق از Wall Street English نشون داده که فقط سه درصد افراد ۲۰ تا ۲۹ ساله در آلمان هیچ دانش انگلیسی ندارند. با افزایش سن این درصد بیشتر میشه، اما اکثریت قریب به اتفاق افراد تحصیل کرده در آلمان با زبان انگلیسی آشنا هستند.
باید بدونید که در اکثر محیط‌های کاری در آلمان، به زبان آلمانی صحبت میشه. اما شرکت‌ها برای توسعه در بازارهای جهانی، اهمیت دانش زبان انگلیسی رو می‌دونند و معمولاً امکانات مختلفی برای کارمندانشون فراهم می‌کنند که زبان انگلیسی رو یاد بگیرند.

اما آیا ممکنه که بدون دونستن زبان آلمانی و فقط با تسلط به انگلیسی مهاجرت کاری کرد؟

شرکت‌های بین‌المللی و کار به زبان انگلیسی در آلمان

در بعضی شرکت‌های بزرگ بین‌المللی که در آلمان هم شعبه دارند، تمام کارمندان برای مباحث فنی و تخصصی به انگلیسی صحبت می‌کنند. این شرکت‌ها بهترین نیروها رو از سراسر دنیا استخدام می‌کنند و انگلیسی رو به عنوان زبان جهانی، راه ارتباطی همکاران با هم می‌دونند.

ارتباط با مشتریان به زبان انگلیسی

اگر لازمه‌ی شغل شما ارتباط با مشتریان بین‌المللی هست، یا اینکه در شغل شما نیاز به ارتباط کلامی زیادی با همکاران یا مشتریان نیست، می‌تونید امیدوار باشید که کارفرما شما رو با دانش زبان انگلیسی بپذیره.

شانس کاریابی به زبان انگلیسی در آلمان

در آلمان تعداد مشاغلی که در اون بشه فقط به زبان انگلیسی صحبت کرد، به مراتب کمتره. بنابراین شما با دونستن زبان آلمانی شانس کاریابی خودتون رو بیشتر می‌کنید.

دانش زبان انگلیسی و امتیاز در استخدام

اکثر کارفرماها براشون مهمه نیروی جدیدی که می‌گیرند، به زبان انگلیسی مسلط باشه و دانش زبان انگلیسی یک پوئن مثبت براشون محسوب میشه. پس اگر آلمانی بلدید، مهارتتون در انگلیسی رو هم بهتر کنید.

در مورد دانشگاه‌ها، برخی رشته‌ها در برخی دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. پس شما می‌تونید موقع اپلای به این نکته دقت کنید.

😊اگر این پست برای شما مفید بود، برای دیگران هم بفرستید!

 

دیدگاهتان را بنویسید